Jakie wybrać pieluchy jednorazowe dla naszego dziecka?

Pieluchy jednorazowe inaczej nazywane pampersami są produktami jednorazowego użytki, które wyrzuca się tuż po użyciu. Pieluszki jednorazowe bardzo ułatwiły życie rodzicom, ponieważ są niesamowicie wygodne w użyciu od ich standardowych odpowiedników, które po każdym użyciu wymagają prania. Stosowanie pampersów może być niesamowicie praktyczne dla każdego rodzica, jeśli zwrócimy uwagę na kilka najważniejszych kryteriów zakupów. 

Jak prawidłowo dobrać pieluszki jednorazowe?

Pieluchy jednorazowe produkowane są przez wiele różnych marek w wielu rozmiarach, które są dostosowane pod konkretną wagę dziecka na jego określonym etapie rozwoju. Przedział wagowy dla danej pieluchy jednorazowej zwiększa się oczywiście wraz z wiekiem dziecka. Wielkość akcesoriów oraz ich kształt i budowa odpowiadają konkretnym zapotrzebowaniom dziecka w danej masie jego ciała. Dlatego zdecydowanie warto za każdym razem zwrócić uwagę podczas dopasowania rozmiaru pieluchy jednorazowej do zarówno wagi, jak i dziecka maluszka. 

Jakie pieluchy jednorazowe (duży wybór na stronie www.bee.pl) będą odpowiednie dla naszych dzieci?

Przed szykowaniem wyprawki dla naszego dziecka warto oszacować masę ciała naszego dziecka na podstawie różnych badan dostępnych u lekarza, u którego przyszła mama była im poddana. Jeżeli dziecko urodziło się w odpowiednim czasie i z prawidłową masą urodzeniową przeznaczone są pampersy w rozmiarze newborn. Z myślą o dzieciach z przedziałem wagowym od 3 do 6 kg opracowano specjalne większe i cięższe pampersy. 

Czym kierować się podczas doboru pampersów dla dziecka?

Dobierając odpowiednie pieluchy jednorazowe dla dziecka w jego kolejnych miesiącach życia, należy przede wszystkim kierować się wagą dziecka oraz tym jak on szybko przybiera na tej wadze. Pamiętać również należy o tym, że rozmiary pieluch zamieszczone są na odwrocie opakowania. Pieluchy zostały w taki sposób opracowane, aby nakładały się na skrajnych wartościach.